Ketering: Domaći ukus sa... Nanna Ketering

AUTOR Milica Ivanović

Miris domaće kuhinje pomešan sa savremenom, modernom notom...Nanna ketering nastaje kao ideja da se ponudi jednostavno rešenje za sve vrste proslava, sa što pristupačnijom cenom. Koncept je kako kažu - za svakog po nešto. A o ponudi, prezentaciji, sastojcima i svim ostalim sitnicama koje Nanna ketering nudi pročitajte u današnjoj inspiraciji.

Čime ste se vodili kada ste stvarali vaš brend Nanna Catering? Koji su ketering stilovi koji se mogu naći u Vašoj ponudi?

Nanna ketering je nastao sasvim slučajno. Oduvek sam volela da spremam hranu za goste, tako da kad sam počela da radim ketering uvek sam ga pre doživljalala i smatrala svojim hobijem nego pravim poslom. I dalje ga ne shvatam na način na koji bi valjda trebalo doživljavati biznis, više je uživanje.

“Nanna” kao ime mi je samo došlo. Uvek sam asocirala bilo kakve poslove vezane za hranu sa mojom bakom, koja me takođe vezuje za kuću, detinjstvo , domaću  kuhinju i način na koji sam odrasla. Na sve ono što čini dom i udobnost istog, zato i jeste Nanna Homemade.




Party FoodBoard, Party Finger Board I Finger Board Plus sastavni je deo Nanna Catering Concept-a.  Možete li nam približiti samu ideju koja se nalazi iza ovoga?

Ideja je  - Za svakoga ponešto ,baziran na comfort food-u.

Kada sam počela da radim ketering, imala sam strašnu averziju prema “dishevima” u kojima se servira hrana, tanjiri i svo posuđe koje morate da nosite, vraćate i perete.. Na ideju velikih daski za serviranje došla sam iz praktičnih razloga - Šta je to što možemo da serviramo kada nam dođu gosti, počastimo se sedeći uz vino i nakon toga bacimo sve što nam je viška. Nema vraćanja i cimanja oko sudova. Mada, moram da priznam da moji klijenti uglavnom vraćaju daske ali ostalo posuđe se baca nakon konzumiranja, tako da je sve lakše.

Prvobitno je bila planirana samo Party FoodBoard, bazirana kao antipasto daska - zamišljena kao meze koje se sa prijateljima degustira uz prijatnu atmosferu i piće sa ostalim đakonijama koje su na dasci - spring rolnice, salatice, brusketi, punjene tortilje, namazi i krekeri.

Finger Board je nastala iz potreba klijenta da zadovolje tu “žudnju za mesom” svojih gostiju na slavljima. Mesne kuglice, pileći štapići, kobasice.. uz sve ostalo što ide na daske, dok je FingerBoard Plus sa sporo pečenim svinjskim butom, potvrda srpskih slavlja.

Sve se servira uz sveže voće i povrće, za koje mi klijenti kažu da se sve pojede. Količina i sadržaj su takvi da svega ima, čak i više nego što je dovoljno za 10-ak osoba, za koliko je planirana jedna daska.

 

Pored venčanja radite ketering i za ostale proslave poput rođendana, slava… Na koji način se ketering za venčanja razlikuje od ostalih u pogledu organizacije?

Zbog prevelikog posla, pogotovo oko rođendana i drugih slavlja, klasicnu ketering uslugu smo izbacili. Za venčanja obično kombinujemo po nekoliko daski, ali tu izlazimo u susret ako je veći broj da kombinujemo i obogatimo ponudu sa drugim vrstama hrane u zavisnosti od dogovora sa klijentima.

Upravo izbacujemo novu uslugu “Grazing table” serviranja baš za venčanja, što znači serviranje na širim daskama ili direktno na stolu . Nadamo se da će ova usluga zaživeti kod nas jer je bazirana na suhomesnatim proizvodima i raznim vrstama sira, a poznato je da na našim slavljima svi preferiraju mesnate proizvode...


Kako se starate o tome da prezentacija i postavka budu u skladu sa temom venčanja? Koliko je taj estetski momenat bitan prilikom kreiranja jela?

Mi imamo svoj stil i toga se držimo. Onaj ko nas angažuje ne može da očekuje da će dobiti visoke staklene stalke, disheve i hranu zabodenu u ananas. Možda je naš stil malo i rustičan i za neke haotičan, ali ima neki svoj red i šarm , tako da je svakako namenjen za posebnu klijentelu. Ali na dasci, ima mesta za sve



 

Koji su neki od glavnih sastojaka sa kojima radite?

Sir,  suhomesnati proizvodi, meso, salate.

 

Kao I u ostalim sferama, tako I ketering pruža inovacije iz godine u godinu? Koji su neki od trendova u svetu keteringa za 2019.godinu?

Hahaha, iskreno ne znam, ja se drzim svog” trenda”.




 
Parovi su često u dilemi oko izbora menija koji će biti prilagođen ceni ali I broju gostiju? Da li je meni nešto što je fiksno I na koji način osluškujete želje klijenata?

Meni ću vrlo rado da promenim ukoliko je veći broj gostiju.  Ali to je retko. Nekad čak i sama predložim da promenimo ili dopunimo nečim drugim. Klijenti uvek zaista poštuju ideju, viziju i rad Nanna HomemadeCatering-a, tako da nema mnogo zahteva za promene, a i veruju nam , jer su naši korisnici uglavnom preko preporuke.

 

U vašoj šarenolikoj ponudi nalaze se razni delikatesi koji plene kako čulom mirisa tako I ukusa. Ipak, da li radite poručene ukuse, bez laktoze, bez glutena, veganske itd?

Za sada još ne, kada još malo porastemo, i ukoliko se pokaže veće interesovanje,  nadamo se da ćemo i to imati u ponudi.

 

Degustacija je danas postala imperativ jer se parovi odlučuju da personalizuju sve od njihovih omiljenih koktela do slatkog stola. Koji su vaši saveti u pogledu same degustacije I na koji način ona može pomoći parovima da se odluče za svoj jelovnik?

Mislim da je degustacija jako važna ukoliko postoji mogućnost iste. Mada na žalost iz iskustva znam  da bez obzira na želje ipak visina cene diktira kako će i šta biti na stolu.



 

Savet za naše mladence?

Opustite se i uživajte kako taj dan tako i za vreme priprema. Ne zaboravite da ste baš Vi ”najdraži gosti” i da su svi tu zbog Vas, tako da dajte jedan dan da bude sve kako ste zamislili. Ko Vas voli ništa vam nece zameriti i sve će mu biti divno jer su srećni zbog VAS